Лекоатлетите на СКЛА “Спринт-2020” с нови успехи

Публикувано на ср, 16 юни 2021
152 четения

Във Велико Търново се проведе Националният шампионат за момичета и момчета под 14 години, който бе част от веригата “А1 атлетика за младежи”.
Над 250 деца от цяла България се бориха за титлите на страната и точки за веригата, която се организира от водещия български телеком и БФЛА. Състезанието завършиха 174 от 180 стартирали момичета.
СКЛА “Спринт-2020” участва с петима състезатели. Биляна Стефанова завърши седма в общото класиране и се придвижи с три места напред от зимния шампионат, като записа лични постижения на скок дължина, 60 м с препятствия и 600 м бягане. Калина Владимирова направи много силно представяне и лични постижения на 60 м спринт, 60 м с препятствия и 600 метра. Даная Петкова е с лично постижение на 600 м, Дивна Атанасова с лично постижение на скок дължина, Алекс Христов с лични постижения на 60 м, скок дължина и 600 м.
Националният шампионат под 16 години отново донесе успехи за клуба. Калоян Витанов се класира за финала на 100 м и зае осмо място, а на 200 м е 13-и. Калина Манолова на 200 метра е с лично постижение от 28,60 сек. и 16-а в общото класиране. По същото време се проведе и Националният шампионат за мъже и жени. С лично постижение на 1500 м завърши Ивелин Иванов, дебют за Анита Кръстева и Пресиана Стефанова на 5 км за клуба. Николай Стефанов участва на тласкане гюле и мятане на диск, където е 14-и, съобщи треньорът на великотърновските лекоатлети Свилен Митрофанов.