Иван Сираков стана шампион и при щафетите на държавното първенство по ориентиране

Публикувано на чт, 28 юли 2016
245 четения

С два златни медала приключи участието си на държавното първенство по ориентиране за мъже и жени Иван Сираков. След като стана шампион на дълга дистанция, горнооряховчанинът триумфира със златен медал и при щафетите. Сираков бяга на втори пост за тима на “Вариант 5”, за който бягаха още Ивайло Петров и Кирил Николов – Дизела. Шампионите изпревариха с близо 8 минути тима на “Компас крос” (Русе), завършил на второ място.
“Суперуикенд, суперфинал на 3-седмичния ми тренировъчен цикъл преди Световното студентско първенство, което започва следващата неделя!”, написа в личната си страница в социална мрежа Иван Сираков.
Без медал останаха щафетите на двата търновски клуба по ориентиране от държавното първенство за щафети при мъжете и жените. В елитната група при мъжете “Браун Тим” 3 в състав Петър Попункьов, Андрей Абаджиев и Николай Димитров завърши на шесто място в конкуренцията на 27 щафети. Търновският клуб бе отслабен поради отсъствието на Иван Димитров и Валерия Станева, сключили наскоро граждански брак. Още две щафети на “Браун Тим” участваха при мъжете. Втората щафета в състав Марин Марков, Иван Шопов и Венцислав Трифонов са четиринадесети, а първата, представена от Димитър Евгениев, Красимир Рашков и Димитър Димитров са 21-ви. При жените Камелия Георгиева, Кристиана Гецова и Стефания Димитрова изведоха “Браун Тим” до пето място. СКО “Трапезица 1954” се представи с отбори при мъжете и жените, които заеха осми места и в двата пола. При мъжете се състезаваха Александър Атанасов, Григор Караиванов и Валентин Шишков, при жените бягаха Надежда Стоянова, Марияна Атанасова и Елица Атанасова.