Баскетболистите на ВТУ са на 16 място на европейското университетско първенство

Публикувано на чт, 28 юли 2016
381 четения

Тимът на Великотърновски университет “Св. св. Кирил и Методий” завърши на 16-о място в крайното класиране на европейското университетско първенство на баскетбол 3×3 в Хърватия. В Риека тимът ни в състав Евгени Иванов, Антонио Станков, Антон Диков и Деян Денчев достигна до втората фаза на турнира. Търновските баскетболисти започнаха с три победи и поражение, като очакваха развитието от следващия двубой между Хърватия и Словения. Първият обаче не се появи на терена, което не даде възможност на възпитаниците на доцент д-р Милена Алексиева да се бори за място в третия етап. Шампионът от държавното ни първенство за студенти за тази година приключи участието си на шампионата в Риека с баланс от 3 победи и 3 загуби.