Иван Сираков най-добър от българите в спринта на световното по ориентиране

Публикувано на вт, 23 авг. 2016
571 четения

Горнооряховският ориентировач Иван Сираков продължава със силното си представяне през сезона. 28-годишният състезател се представи най-добре от националите ни в първата дисциплина на световното първенство по ориентиране за мъже и жени в Стрьомстад, Швеция. От петимата национали само двама мъже и една жена успяха да се класират за финала в спринтовата дистанция. Сираков тръгна силно във финала и след 800 м се движеше 12-и. В следващите 500 м той се забави и се смъкна до 41-о място, но в средата на дистанцията вече бе 17-и. Сираков пресече финала с 29-о време, което е най- оброто ни класиране. Кирил Николов – Дизела остана 36-и, Лилияна Гоцева е 43-та при жените.
В неделя се проведе спринтовата щафета, в която България, представена от Иван Сираков, Лили Гоцева, Антоанета Дяксова и Кирил Николов, се подреди на 18-о място в крайното класиране. Най-бърз от нашите отново бе Сираков, който предаде щафетата със 17-о време.
Шампионатът продължава със средната дистанция днес и дългата утре и завършва с надпреварата при щафетите на 27 август.