ХК “Локомотив” (ГО) завърши полусезона с победа в “А” група

Публикувано на ср, 6 Дек. 2017
109 четения

С победа завърши ХК “Локомотив” (ГО) есенния дял от първенството. Горнооряховският тим прие “Осъм” (Ловеч) в отложен мач от осмия кръг на “А” група и взе чудесен успех с 26:21. Бърз и динамичен хандбал демонстрираха младите “железничари” от първия до последния съдийски сигнал. Още в началото наложиха висока скорост в атака, много организирана защита и поведоха до десетата минута със 7:2. Последваха силни минути за гостите, които успяха да намалят разликата до 8:5 в 20-ата минута. Домакините не позволиха обрат и заслужено се оттеглиха на почивката при резултат 13:10.
През втората част на терена имаше един отбор. Локомотивци задаваха темпото, диктуваха играта и поддържаха комфортна разлика в резултата от 4-5 гола. Страхотни спасявания на вратарите внесоха допълнително спокойствие в редиците на железничарите, неистово подкрепяни от феновете, изпълнили залата.
В последната секунда на мача верните привърженици се насладиха на рядко виждано “китайско” изпълнение, завършило с гол във вратата на гостите. Победа с 26:21, последвана от влакчето на победата и радост по трибуните.
“Много тежки мачове за два последователни дни трябваше да изиграем. Нямахме време за възстановяване. Показахме бърз и динамичен хандбал, издържахме физически. Имахме пропуски, но в такива мачове е нормално, нека се порадваме на победата. Поздравявам момчетата за добрите игри”, заяви треньорът на “Локо” Йордан Димитров.
“Локомотив”: В. Лазаров, Г. Маринов, В. Боев, В. Даскалов, Й. Михнев, Р. Йорданов, Л. Димитров, Ив. Дачев, Р. Георгиев, Вл. Йоргов, П. Николов, Н. Генов.