Гимнастичките на “Етър- Елит” с бронз от държавно

Публикувано на ср, 8 юни 2016
138 четения

Два бронзови медала завоюва “Етър-Елит” от проведеното във В. Търново държавно първенство по художествена гимнастика. Над 180 гимнастички, разпределени в три възрастови групи, премериха сили в ДКС “В. Левски”. При девойки мл. възраст етърки бяха представени от Християна Денева и Габриела Трендафилова, които имаха конкуренция от 65 гимнастички. Християна успя да влезе във финала на обръч и спечели трето място. При жените Денислава Начева се представи чудесно и зае десето място. При девойки ст. възраст Ивена Коджейкова също игра силно и завърши пета. Мария Ангелова е седма, Ралица Николова е 16-а, а Стефания Антонова – 20-а. На финалите на отделните уреди етърки имаха три представителки, като Ралица Николова спечели бронзов медал. Треньорът на “Етър-Елит” Савина Ганчева, сподели, че е доволна от всички момичета. “Много се радвам, че трудът, който полагат в залата, започва да се отплаща и те навлизат в елитната сфера на този толкова труден спорт”, коментира Савина Ганчева.