“Етър” ще приеме в реванша “Левски” (Сф) в Самоводене

Публикувано на ср, 8 юни 2016
217 четения

Голът срещу “Левски” дава шансове за реванша.

Юношите на “Етър”, родени 2001 година, приемат днес столичния “Левски” в реванш от 1/8 финалите на държавното първенство по футбол от елиминациите на елитната U 15 група. Първоначално намеренията бяха двубоят да бъде от 18:00 ч. на стадион “Ивайло”. Вчера обаче стана ясно, че реваншът между “Етър” и “Левски” по изричното желание на спортно-техническото ръководство на етърци ще се играе на терена в Самоводене.
Първата среща на стадион “Георги Аспарухов” завърши 3:1 за “сините”. “Етър” издебна своя миг за удар след почивката. Грешка на защитник в 50-ата минута позволи на Кольо Станев да отнеме топката и останал сам срещу вратаря, да я подаде на заемащия по-добра позиция Бранислав Ботев, който откри резултата – 0:1! “Левски” изравни в 58-ата минута чрез Мартин Петков. Малко след това реферът отсъди дузпа за домакините, която отново Петков превърна в 2:1. В 69-ата минута след ново центриране отдясно Патрик-Габриел Галчев вкара за 3:1.
Така на “виолетовите” днес е необходима чиста победа с два гола, за да елиминират силния столичен тим.
Жребият за четвъртфиналите се тегли в петък. Първите срещи са на 14 юни (вторник), а реваншите – на 17 юни (петък).