Етърци U17 два пъти повеждаха, но отстъпиха с 2:3

Публикувано на ср, 26 окт. 2022
79 четения

Юношите на “Етър” два пъти повеждаха на “Спартак” (Пл), но загубиха с 2:3 мача си от елитната U7 група. Двата отбора направиха здрава битка с много заряд и пет гола.
Още в 7-та минута Дейвид Манолов центрира от фаул и Йоан Маринов отклони топката – 1:0. После Радослав Найденов можеше да удвои, но ударът му с глава мина до гредата. Плевенчани обаче на свой ред атакуваха и имаха възможности. В 23-та минута вратарят Валентин Димитров спаси, после пък Мартин Трифонов с глава насочи топката до гредата. В 26-ата минута Петър Стефанов бе изведен и прокара кълбото в мрежата за 1:1.
“Етър” можеше отново да поведе в ответната атака, когато Ради Найденов чудесно изведе Йоан Маринов сам срещу вратаря, но ударът мина до гредата. В 38-та минута пък центриране отдясно намери Дейвид Манолов в чиста позиция, но той би до гредата. До края на полувремето вратарят на етърци Валентин Димитров извади три опасни удара на гостите.
“Виолетовите” все пак стигнаха до втори гол – в 52-та минута след центриране отляво последва разбъркване, в което Даниел Миронов вкара за 2:1. Малко след това обаче след атака отляво Мартин Ганчев със силен удар под гредата изравни. В 72-та минута след нова атака по левия фланг топката стигна до Петър Стефанов, който засече топката за 2:3.
Етърци доиграха мача с десет души, след като бяха направили всички смени, а Йоан Маринов получи контузия и силите им не стигнаха за нова промяна.