Етърци U15 и U17 безпогрешни в Монтана

Публикувано на вт, 10 Ное. 2020
199 четения

Страхотно бе представянето на отборите от детско-юношеската школа на “Етър” в съботния ден. “Виолетовите” взеха две чисти победи над “Монтана” в елитните U15 и 17 групи.
Младите таланти, родени 2006/2007 г., спечелиха гостуването си на “Монтана” в 15-ия кръг на елитната U15 група с 1:0. “Виолетовите” имаха превес през целия мач и логично стигнаха до победен гол 20 минути преди края на мача. След центриране на Дейвид Манолов пред вратата Александър Спасов с глава прати топката за 0:1, което донесе трите точки. Това бе шестият успех в първенството на етърци, които заемат осмото място с 18 точки и голова разлика 20:20. В следващия кръг на 28 ноември те приемат намиращия се на 2 т. пред тях “Спартак” (Плевен).
Още по-убедителна бе победата в “Монтана” на юношите младша възраст, родени 2004/2005 година. Великотърновци се наложиха над домакините с убедителното 4:0. Атанас Атанасов откри резултата преди почивката с хубав удар и така завърши първата част. През втората надмощието продължи и Борис Генчев удвои резултата.
На 0:3 отново покачи Атанас Атанасов след поредната “виолетова” атака, а крайното 0:4 оформи при поредния добър пробив пак Борис Генчев.
Успехът изпрати етърци на шестото място в класирането с 23 точки и убедителна голова разлика 37:29. На 28 ноември “Етър” посреща също “Спартак” (Плевен), който е далеч след тях в подреждането.