Етърки разбиват с 5:2 като гости в Севлиево, вероятно ще са трети

Публикувано на вт, 14 юли 2020
257 четения

Поредната си чудесна победа грабнаха футболистките на “Етър”, които в мач от 17-ия кръг на “А” група разбиха в Севлиево местния “Севлиево лейдис” с 5:2. Мачът премина с тотален превес на “болярките”, като с хеттрик се отличи Мирела Моева.
Още в 8-мата минута Недрет Заструг центрира към опитната Велизара Владимирова, която спря топката на гърди и я прати в мрежата за 0:1. Треньорът Валентин Витанов отново имаше проблеми с отсъстващи състезателки и пусна силно подмладен състав. Последваха два-три пропуска преди Мирела Моева при поредната си атака по фланга да надбяга защитата и да вкара за 0:2.
След почивката “Севлиево лейдис” върнаха едно попадение чрез бившата етърка Моника Симеонова – 1:2. Не след дълго обаче Моева пак надбяга защитата и възстанови преднината на етърки. Отново Мирела Моева получи добра топка и вкара за 1:4, като стигна до хеттрик. След грешка в защитата домакините върнаха още едно попадение за 2:4.
Реферът показа директен червен картон на Йоанна Стефанова за фаул срещу атакуваща съперничка, но макар и с десет души “Етър” стигна и до пети гол, след като Моева намери Михаела Михайлова, която навърза защитата и оформи категоричната победа.
Основният съперник на етърки за сребърните медали “Пълдин” не сгреши у дома срещу “ЛП Суперспорт” и би с 5:1, като запази точката преднина. Изненадата бе в Стара Загора, където местният “Локомотив” измъкна 1:1 от шампиона НСА, което бе и първи загубени точки за столичанки след 14 поредни победи.
В последния кръг на 18 юли “Етър” приема именно “Локо” (СтЗ), докато “Пълдин” посреща “Севлиево лейдис” и само чудо може да му попречи да вземе среброто. “Болярките” най-вероятно ще вземат бронзовите медали в първенството на “А” група за трети път в историята си, като остава съжалението за пропуснатото поне реми неотдавна у дома срещу “Пълдин”, което можеше да ги направи вицешампионки.