Димитър Димитров е втори на “Търново старс” по ориентиране при момчетата

Публикувано на вт, 28 Ное. 2017
131 четения

173 състезатели от 28 клуба от страната взеха участие в състезанието по спортно ориентиране “Търново старс” на средна дистанция, проведено в Беляковец в събота. Състезанието е част от “Браун Купа” и се организира от “Браун тим”. Победители в елитните групи за “Търново старс” станаха Владимир Атанасов “Бегун” и Ясна Петрова “Истрос” (Русе). Еленчанката Наталия Димитрова е трета при жените, Елица Атанасова “Трапезица 1954” се подреди пета. При мъжете най-предно класиране има Димитър Дамянов “Браун Тим”. Наследникът на Николай и Стефания Димитрови – Димитър, спечели сребърен медал при момчета до 12 години. Съотборникът му Илиян Йорданов е шести. Във възрастова група девойки до 18 години Теодора Табакова е трета, съекипничката ѝ в “Браун Тим” Мария-Софи Милева е четвърта. При момичета до 10 години Ивайла Момъкова “Браун Тим” е четвърта. Станислав Йорданов (юноши до 16 г.) и Дария Стаменова (момичета до 12 г.) се класираха на шесто място. При най-малките момчета до 10 години двама представители на “Твоят час” (Велико Търново) Ивайло Иванов и Ивайло Грозданов са първи и втори, Денислав Кьорчев “Браун Тим” е пети.