Девойките на ТК “Престиж” влязоха в топ 8 на държавното отборно първенство по тенис

Публикувано на пн, 21 авг. 2017
117 четения

Отборът на ТК “Престиж” стигна до четвъртфиналите на държавното отборно първенство по тенис за юноши и девойки до 16 години. Шампионатът се проведе на кортовете на Тенис клуб “Малееви” в София. В турнира взеха участие 14 отбора при юношите и 12 тима при девойките. Великотърновска област бе представена от ТК “Престиж” при девойките.
В първата си среща великотърновки се наложиха над връстничките си от ТК “Русе” с 2:1 победи. Никол Русева даде преднина за “Престиж”, след като прегази Мартина Илиева с 6:0, 6:0. Русенки изравниха резултата след втората среща на сингъл. Ивана Боболова отстъпи в равностоен мач пред Галина Димитрова с 4:6, 7:6 (6), 4:6. В решителната среща на двойки Полина Георгиева и Никол Русева сразиха Мартина Илиева и Галина Димитрова с 6:2, 6:1. На четвъртфинала “Престиж” отстъпи пред НСА с 1:2, като победителят бе определен в срещата на двойки. Никол Русева отново бе безапелационна и надви Ралица Александрова с 6:1, 6:2. Във втората среща на сингъл Полина Георгиева отстъпи пред Алесия Йосифова с 2:6, 4:6. На двойки Полина Георгиева и Никол Русева загубиха от Ралица Александрова, Алесия Йосифова с 0:2 сета и пропуснаха възможността да се класират на полуфинал.