Децата на “Етър” биха и изпревариха “Локо” (ГО)

Публикувано на ср, 11 Ное. 2020
158 четения

Децата на “Етър” затвърдиха успешния ден за школата с победа в местното дерби над досегашния водач “Локомотив” (ГО) в 13-ия кръг на подзоновата група. Още в началото след атака и последвало центриране Радослав Найденов се разписа за 1:0. Етърци имаха надмощие и пропуснаха още две-три положения, но след корнер горнооряховци изравниха резултата – 1:1.
Седем минути след началото на втората част “Етър” остана с човек по-малко след втори жълт картон за нападателя Преслав Денев. Макар и в намален състав домакините продължиха да атакуват и имаха още възможности. В последната минута след центриране от фаул Кристиян Пашев на задна греда засече топката в мрежата и донесе ценната победа с 2:1. Така “Етър” нанесе първа загуба за сезона на “Локомотив” (ГО) и го изпревари на първото място с актив от 36 точки, дошли от 12 победи и 1 загуба и внушителната голова разлика 73:8.