Антъни Иванов едва седми в класацията за най-добър млад спортист за юли

Публикувано на чт, 11 авг. 2016
240 четения

Европейският вицешампион по плуване за младежи Антъни Иванов зае седмо място в анкетата за най-добър млад спортист за месец юли на Viasport.bg. Класирането на Антъни в допитването до читателите на портала за детско-юношески спорт е изненадващо.
Суперталантът бе сред фаворитите за първото място, предвид запомнящото му се участие на европейското първенство по плуване за младежи. Той стана вицешампион на 200 м бруст, записа участия в два финала и постави 11 национални рекорда за мъже и младежи, донесе първи медал за България от европейско първенство за младежи от 2003 г. насам. В класацията Иванов събра 62 гласа. Борецът Теодор Доможинов спечели анкетата за юли. В надпревара с много стойностни претенденти той извоюва приза убедително с актив от 495 гласа. През юли Доможинов завоюва бронзов медал в кат. до 76 кг в класическия стил от европейското първенство за кадети и кадетки в Стокхолм (Швеция). Сравнявайки представянето на Теодор и Антъни на европейските първенства, в които те участваха, категорично превъзходство има великотърновецът. Втори в анкетата за юли се нареди тенисистът Динко Динев с 396 т., а трета е боксьорката Еми-Мари Тодорова с 220 гласа. През май Антъни бе класиран на второ място в анкетата.