„Левски“ излъга „Етър“ на „Ивайло“

Публикувано на нд, 15 окт. 2017
1202 четения

В оспорван мач „Левски“ излъга с 1:0 „Етър“ на стадион „Ивайло“

11 000 души направиха изключителна атмосфера на стадион „Ивайло“, на който „Етър“ игра за първи път на електрическо осветление от 18 години. „Синята“ публика направи шествие до стадиона, а домакините обгриха трибуните във виолетово и черно с надпис „Етър 1924“ и огромен плакат на болярин.

Единственият гол падна още в 5-ата минута след центриране на Гомес от корнер защитата изпусна Давид Яблонски, който се разписа с глава – 0:1. Етърци опитаха да атакуват, но срещнаха добре организираната защита на „Левски“. В 15-ата минута след центриране на Стоянов Бадара бе изпреварен от Цветкович, а малко по-късно сенегалецът стреля слабо покрай вратаря Митрев, но той догони топката. В 37-ата минута след центриране на Сърмов Стоянов стреля с глава, но вратарят улови, а в ответната атака опасен далечен удар на Вутов мина до гредата.

След почивката етърци непрекъснато владееха топката, но така и не стигнаха до чисто положение. Удари на Стоянов и Сърмов минаха далеч от вратата. Най-чистата възможност за гостите бе в 79-ата минута, когато Мапуку насочи топката към опразнената врата, но Пехливанов изби от голлинията.

До края етърци натискаха, но защитата на гостите не се пропука. Публиката изпрати с аплодисменти футболистите.

“Етър”: Иванов, Минев, Скерлев (60 Никола Колев), Александър Александров (87 Кямил), Апостолов, Сърмов (79 Тодор Колев), Атанасов, Вълчанов, Пехливанов, Стоянов, Бадара