Зрелищно 3:3 между “Скрита сила” и “Ла Фурия”, 2:2 направиха“Лайтс” и “Водстрой”

Публикувано на чт, 12 ян. 2017
477 четения

Отборът на “Лайтс” е пълен с известни имена. сн. А. ГАНЦАРОВ

Два от традиционно силните в последните години отбори излязоха един срещу друг във втория ден на зимния турнир по футбол в ДКС “Васил Левски” – двукратният победител в турнира “Лайтс” и “Водстрой”. “Лайтс” е съставен от бивши футболисти на “Етър” като Владко Атанасов, Стефан Ангелов, Пламен Костадинов, Светослав Караиванов, Емил Копаранов, Свилен Василев, тримата вратари Станимир Палев, Венци Димитров и Ивелин Бонев, който единствен игра на поста си. “Водстрой” пък по традиция е съставен основно от действащи футболисти на “Левски-2007” (Левски) и “Павликени”.
Два пъти “Водстрой” повеждаше с голове на Георги Вълчев и Йордан Йорданов, но бившите шампиони изравняваха резултата чрез Емил Копаранов и Стефан Ангелов и краят дойде при 2:2.
Съставът на “Ресен-2012” постави рекорд в досегашните мачове, побеждавайки с 6:0 “Златна круша” (Горна Оряховица), а състезателят на победителите Мартин Цачев поведе при голмайсторите с 3 попадения. Боян Димитров, Георги Кожухаров и Георги Лазаров добавиха по един гол.
В другите мачове от снощи “Янтра-2” (Драганово) надделя трудно с 2:1 над “Ветеран турист”, а “Ла Фурия” и “Скрита сила” (Априлци) завършиха наравно 3:3. За “Янтра-2” Георги Георгиев даде надежден аванс с две попадения до 10-ата минута, а след почивката Стилиян Димитров върна един гол за “туристите”. Много зрелищен бе другият мач, донесъл шест гола. Митко Митев изведе “Скрита сила” напред, вкарвайки в 5-ата минута. Последва обрат до 3:1 за “Ла Фурия” с точни изстрели на Енвер Силистралиев, Игнат Игнатов и Цветомир Николов. Стефан Бялджиев намали на 3:2 в 36-ата минута, след още четири Митко Митев се прояви отново и фиксира окончателното 3:3.