Злато и бронз за гимнастичките от “Етър Елит” от държавно първенство

Публикувано на пт, 9 окт. 2015
202 четения

Със златни и бронзови медали от 12-тото Държавно първенство по естетическа групова гимнастика се завърнаха отборите на “Етър Елит”. Много добро представяне в първенството, провело се в Стара Загора,  направиха 46 момичета от Велико Търново. Невероятната агитка, която подкрепяше състезателките от старата столица се наслади на изпълненията на 6 отбора, като 3 от тях се завърнаха с медали. Двата тима при най- малките, 6-8-годишни, завършиха на 7 и 8 място, 8-10-годишните се класираха на шесто място. 10-12-годишните етърки дебютираха в шампионата, но успяха да се преборят и завършиха на трето място, а в международния турнир, който течеше паралелно с първенството, се окичиха със сребро. Очаквано отборът на девойките, вече участвали на две световни първенства, зае първото място със стабилна игра. Радост на клуба от старата столица донесоха и жените, които с нова композиция и много елегантно представяне се окичиха със златни медали. “Имаше много силни отбори и голямо развитие на всички клубове в естетическата гимнастика. Нашите момичета играха много силно и абсолютно заслужено получиха поздравления и медали”, разказа Савина Ганчева – треньор и президент на “Етър Елит”.