Златни медали за свищовските хокеисти от Международния турнир в Албена

Публикувано на ср, 31 авг. 2022
105 четения

Свищовските хокеисти от “Дунав” спечелиха Международния турнир за купа “Албена” за деца до 12 години. Седмото издание на надпреварата привлече шест български и украински отбори – “Суми” (Украйна), “Стиг-ГТ” (Генерал Тошево), “Шампиони 2020” (София), НСА – София, “Мечките” (с. Баните).
Спортен клуб по хокей на трева и флорбол “Дунав” (Свищов) се справи блестящо. Тимът завърши наравно в срещата със “Суми”, след което в няколко трудни мача постигна много убедителни победи. С 13 спечелени точки и 29 отбелязани гола “Дунав” зае заслужено първото място в турнира.
С индивидуална награда беше отличен състезателят Даниел Борисов – голмайстор на турнира. Състезанието се проведе при отлична организация и с него стартира есенният кръг на турнирите по хокей на открито, които са подготовка за финалните държавни първенства през октомври.
“СКХТФ “Дунав” поздравява с поредния успех своите състезатели и изказва искрената си благодарност към всички приятели на хокея в града ни”, заяви председателят на клуба Мариана Маркова.
“Дунав”: Даниел Борисов, Ивайло Мухтаров, Каан Ахмедов, Иван Димитров, Димитър Димитров и Симеон Есиров, мениджъри и треньори – Радослав Радков, д-р Николай Марков и д-р Мариана Маркова.