Юношите до 19 г. на “Локомотив” с бронз от държавните финали по хандбал

Публикувано на вт, 26 апр. 2016
530 четения

Юношите до 19 години на хандбален клуб “Локомотив” спечелиха бронзови медали от финалите на държавното първенство по хандбал.
Възпитаниците на треньорския тандем Галин Караджов и Йордан Димитров бяха най-младият отбор на финалите, но с голямо себераздаване на терена се наредиха сред призьорите в бургаската зала “Младост”.
В предварителната група горнооряховските хандбалисти, които направиха дебют в тази възраст, заеха второ място, след като се наложиха над “Асти 91” (Хасково) с 27:19 (15:7) и “Интер” (Благоевград) с 20:15 (6:8) и загубиха от “Спартак” (Варна) с 23:32 (11:16). На полуфинала горнооряховчани отстъпиха пред тима на “Фрегата” (Бургас) с 23:29. В мача за бронзовите медали “Локомотив” разгроми “Железничар” (София) с 35:27.
Шампион на България стана “Фрегата” (Бургас), победил “Спартак” (Варна) с 34:29. За “Локомотив” в първенството играха В. Лазаров, Г. Маринов, В. Даскалов, Р. Георгиев, Т. Калчев, Ив. Дачев, П. Николов, В. Георгиев, Й. Георгиев, Кр. Стефанов, Е. Синигеров, Д. Грозев, Р. Йорданов, Вл. Йоргов и Л. Димитров.
Владислав Йоргов беше избран в идеалната седмица на турнира.