Ясни са съперниците за финалната фаза на футболния турнир

Публикувано на чт, 26 ян. 2017
195 четения

Вече са ясни имената на 16-те отбора, които продължават във финалната фаза на зимния турнир по футбол в ДКС “Васил Левски”. Жребият за осминафинала бе теглен веднага след приключването на груповата фаза, най-добрите от която продължиха напред. Днес от 17 ч. до 20 ч. започват първите четири мача, които последователно противопоставят: “Скрита сила” – “Ресторанти Щастливеца”, “Тера Трак” – “Ив Комерс”, “Ла Фурия” – “Янтра-2” и “Яна-1” – “Илстрой”. Утре по същото време са останалите 4 осминафинала: “Амфора” – “Долапчиеви”, “Водстрой” – “Няма място”, “Евролукс” – “Табако Трейд” и “Интернационал” – “Ветеран турист”.
Победителите се класират за четвъртфиналите, които са в понеделник. Полуфиналите са на 1 февруари, а малкият и големият финал – на 3 февруари.
Тази седмица станаха известни имената и на последните осминафиналисти. “Яна-1” стана първи в групата си с четвърта поредна победа в турнира. По този начин ресенчани спечелиха своята група “Б” с 12 точки и голова разлика 17:4. Те победиха с 4:1 “Табако Трейд”, за който играят футболисти като Калоян Илиев, Радослав Рашков, Красен Славчев и др. Резултата за ресенчани откри Мариян Генов в 12-ата минута, а малко преди почивката Димитър Цонев покачи на 2:0. В началото на втората част Борислав Иванов намали, но след десет напрегнати минути Николай Николаев покачи на 3:1, а четвъртия гол добави Венци Йорданов в последните секунди на мача.
В същата група “Ив Комерс” пречупи с 2:1 “Мастър Пик” и стигна до директен сблъсък с “Янтра-1” за място напред. Цветан Илиев и Ангел Кабакчиев вкараха головете за горнооряховчани, Йордан Иванов върна едно попадение за победените.
В директния двубой за продължаване в последния ден от груповата фаза “Ив Комерс” удари категорично “Янтра-1” (Драганово) с 3:0 и стигна до осминафиналите като трети в групата.
Втори е “Табако Трейд”, който би с убедителното 5:1 “Мастър Пик”.
В група “А” в понеделник “Няма място” надделя над “Калоян-92” с 3:2, правейки обрат в последните осем минути. Съперникът поведе с 0:2 в 10-ата и 11-ата минути с точни удари на Иван Калчев и Иван Иванов. До края на мача оставаха осем минути, когато Ивелин Цеков върна надеждите на своите, а в 35-ата и 37-ата минути Иван Колев шокира съперника – 3:2.
Джулюнчани взеха своето срещу “Долапчиеви с 4:2, като за първите десет минути двата тима си отбелязаха пет гола. Стилиян Станчев (1 и 9-ата минути), Иван Гинов (3) и Дончо Дончев (10) се отчетоха за “Джулюнчани”, Танер Халилов (5) върна едно попадение. Второто за “Долапчиеви” заби Йордан Димитров след почивката, но то не промени нищо.
Във вторник обаче тимът на “Долапчиеви” изкова изключително важна победа с внушителното 8:2 над “Калоян-92”. Това му позволи да се класира за следващата фаза като трети в група “А”. Втори е “Няма място”, а първенец стана “Амфора”, който прекърши с 2:1 “Джулюнчани”.