“Железничарите” биха с 2:0 “Севлиево” след тотален превес

Публикувано на вт, 27 сеп. 2022
104 четения

“Локомотив” (ГО) не срещна проблеми срещу “Севлиево”, който няколко дни по-рано бе елиминирал “Етър” за Купата на България. Горнооряховци тотално надиграха съперника и 2:0 бе най-малкият резултат с оглед на превъзходството им.
През първата част голове не паднаха, въпреки че локомотивци атакуваха непрекъснато и имаха положения. Второто полувреме обаче започнаха ударно с два гола, като и двата паднаха след центрирания отдясно от ъглов удар. В 47-ата минута силен далечен изстрел на Явор Генчев бе изваден от вратаря в корнер. След изпълнението му Георги Колев стреля с глава, топката се отби от гърдите на вратаря Лалев и Ивайло Тодоров я прати в мрежата – 1:0.
В 55-ата минута отново от корнер топката бе подадена късо към Кристиян Райчев, който стреля изненадващо в далечния ъгъл за 2:0. Малко след това отново след центриране от ъглов удар Георги Колев опасно от въздуха би до гредата. Непрекъснатите атаки продължиха и в 64-та минута нов опасен удар на Явор Генчев бе изваден от вратаря в корнер. До края севлиевци изнесоха играта напред, а домакините заложиха на контри, но промяна не настъпи.
“Локо” (ГО): Иван Христов, Кристиян Райчев, Али Ахмед, Ивайло Тодоров, Милен Савов, Явор Генчев, Георги Колев, Даниел-Виктор Кънчев, Николай Иванов, Янислав Цачев, Димитър Байдаков.