“Етър-2” с добър мач срещу лидера “Бдин” (Видин), но загуби с 4:1

Публикувано на вт, 27 сеп. 2022
121 четения

Добър мач изигра дублиращият отбор на “Етър” срещу лидера в групата “Бдин”, но загуби. Класата на гостите, които имаха 7 победи от 7 мача, се оказа решаваща и те спечелиха с 4:1.
Двата отбора направиха здрава битка. Видинчани започнаха с два удара на Ангел Цолов и Де Соуза покрай гредите, после изстрел на Цветомир Тодоров от фаул бе уловен от вратаря. За етърци в 11-ата минута Траян Димитров бе изведен от Росен Върбишки, но пропусна да вкара. “Бдин” стигна и до удар в гредата на Стивън Милчев.
Много спорна дузпа обаче даде развой на мача. В 25-ата минута Де Соуза падна в наказателното поле след чист шпагат на защитник и реферът отсъди дузпа, която бе бурно оспорвана от играчи и публика. Вратарят Теодор Иванов хвана посоката на удара на Цветомир Тодоров, но топката влезе в самия ъгъл – 0:1.
Етърци натиснаха до почивката, докато гостите нямаха повече положения. В 41-та минута Калоян Ненчев стреля от малък ъгъл, но вратарят улови, а след това удар на Росен Върбишки с глава мина над гредата. Красив гол вкара Стивън Милчев от гостите, като топката от напречната греда влетя в мрежата в 50-ата минута – 0:2. Младите “боляри” обаче върнаха интригата – в 63-та минута след корнер и разбъркване Денислав Георгиев намали на 1:2. Малко след това Денис Мартинов завъртя топката от фаул, но тя мина над гредата.
До края опитът на видинчани си каза думата. В 68-та минута след центриране отляво Де Соуза засече топката за 1:3. После вратарят Теодор Иванов спаси опасни удари на Николай Цветков – Демона и Цветомир Тодоров, но в последните секунди на 4-минутното добавено време Ангел Каишев отблизо оформи крайното 1:4.