“Янтра” (П. Тръмбеш) възроди шансовете за спасяване

Публикувано на ср, 22 май 2019
121 четения

Изключително важна победа взе “Янтра” (П. Тръмбеш) в битката за оцеляване в Северозападната трета лига. Тимът удари с 2:0 силния тим на “Севлиево” и се измъкна засега от дъното.
Гостите бяха без половината си титуляри заради контузии, но въпреки това доминираха на терена. Създадоха доста положения, а плеймейкърът им Лилян Маринов два пъти уцели гредите. Домакините действаха по-затворено и бяха изключително рационални в атака. В средата на първото полувреме Ружди Руждиев влезе отляво и стреля, вратарят на севлиевци парира удара, но топката попадна в Борислав Иванов, който стреля за 1:0. В 61-ата минута Ружди Руждиев пък бе най-съобразителен в суматоха пред севлиевската врата и успя да вкара второ попадение в нея. Той получи подарък от вратаря и бранител на гостите, разминали се с топката. Силни изяви на вратата на “Янтра” имаше Радослав Рашков.