“Янтра” (Драганово) оглави класирането

Публикувано на чт, 25 окт. 2018
128 четения

“Янтра” (Драганово) оглави еднолично класирането в южната областна група, като взе важна победа с 2:1 при гостуването си в Първомайци. Заим Кавръков откри резултата в 33-ата минута за гостите, а Ангел Кабакчиев изравни в 65-ата. Четвърт час преди края Юсмен Маджаров донесе победата. Двубоят бе много оспорван и на моменти доста нервен, което наложи на рефера Михаел Павлов да покаже общо 8 жълти и 3 червени картона – два за домакините и един за гостите. Поведението на Владимир Бялмарков пък след отстраняването му от игра е описано в доклада на дежурния делегат Иван Бодурков, когото съотборници и съперници едва са удържали, за да не се стигне до саморазправа.
Досегашният лидер “Рудановски” (Константин) бе разбит с 4:0 в Долна Оряховица. Георги Иванов проби по фланга в 13-ата минута и подаде на непокрития Мирослав Гавазов за 1:0. Ахмед Алиев изпусна нервите си след почивката, започна да обижда рефера Андрей Андреев и получи директен червен картон. Лъчо Русев удвои от фаул в 72-ата минута. Гостите удариха греда, но в края Георги Иванов с диагонален удар направи 3:0, а отново той добави и четвърти гол.
Новакът “Олимпиакос” (Никюп) взе първа победа – 3:1, като гост в Добри дял. Диян Николов наниза два гола още преди почивката. В 60-ата минута Дилян Мънгов с глава върна интригата, но после Боян Димитров бе изведен между двама бранители и реши мача – 1:3.
“Владислав” (Джулюница) разби с 4:1 като гост “Спортист” (Козаревец). Домакините поведоха още в 5-ата минута с гол на Валентин Парашкевов, но Стилян Чолаков от 40 метра с прехвърлящ удар веднага изравни. След почивката Иван Гинов с добавка вкара за 1:2, а отново Чолаков и Гинов довършиха домакините.
“Росица” (Поликраище) не остави шансове на “Юнак” (Мерданя). Димитър Джанов откри в 41-ата минута, а през втората част Евгени Цачев и Светослав Байчев направиха победата класическа. “Ботев” (Дебелец) пък удари с 2:0 като гост “Победа” (Кесарево). Анатоли Йорданов се разписа в 15-ата минута, после домакините натиснаха, но в 53-ата минута Тихомир Киров реши всичко с втория гол.