Хандбалистите на “Локо” (ГО) спряха победната серия на “Осъм” – 32:24

Публикувано на чт, 25 окт. 2018
70 четения

Хандбалният тим на “Локомотив” (ГО) победи с 32:24 (14:13) “Осъм” (Ловеч) и прекъсна победната серия на втория във временното класиране на мъжката “А” група. Воденият от треньора Йордан Димитров отбор, съставен предимно от момчета, родени 2000-2002 г., през цялото време контролираше мача и не позволи обрат. Локомотивци поведоха с два бързи гола в началото, докато ловчанлии пропуснаха 7-метров удар, а после домакините реализираха нови две попадения. Последва размяна на голове и преднина за “железничарите” от 14:10 в 20-ата минута. В последните минути на първата част гостите успяха да върнат три гола и полувремето завърши при 14:13.
Втората част започна гол за гол, като имаше две изравнявания за 14:14 и 18:18 в 45-ата минута. Последваха силни изяви на вратаря на “Локо” Веселин Лазаров, който буквално заключи вратата. Домакините вдигнаха скоростта и с брилянтни атаки и желязна защита постепенно увеличиха разликата до 32:24 в края на мача.
“Много съм доволен от играта на момчетата. Всички изпълниха указанията, които им дадох. Много се трудихме и напълно заслужихме победата. Вярвам, че успяхме да зарадваме тази невероятна публика в залата”, заяви развълнуваният Йордан Димитров.
“Локо”: В. Лазаров, Г. Маринов, Ст. Димитров, Й. Михнев, Т. Калчев, Пр. Митев, М. Иванов, В. Даскалов, П. Николов, Р. Йорданов, Н. Генов, Л. Димитров, Е. Синигеров, В. Боев, Вл. Йоргов, Ив. Дачев.
В неделя тимът гостува в Гоце Делчев на местния “Пирин” за поредния пети кръг, а утре в спортна зала “Никола Петров” ще се проведе първият турнир от първенството на младежката група М-19.