“Виолетовите” изпуснаха и “Миньор”, с четвърто поредно реми навън

Публикувано на чт, 15 сеп. 2022
97 четения

“Етър” записа четвърто поредно равенство на чужд терен, като изпусна да бие влезлия в лоша серия “Миньор”. Мачът завърши 0:0, като “виолетовите” могат само да съжаляват за многото си пропуски, особено преди почивката.
Първата част премина при тотална хегемония на етърци, но голове така и не паднаха. Още в 5-ата минута Николай Янков отляво чудесно изведе Крум Стоянов съвсем сам срещу вратаря, но той пропусна да вкара. Единствената по-опасна ситуация за домакините бе в 9-ата минута, когато Кристиян Слишков със силен удар нацели гредата.
Последваха куп чисти ситуации за етърци. Крум Стоянов в 10-ата минута напредна сам отляво на скорост и пусна на Янков, но Михаел Орачев го изпревари със секунди и отклони топката в корнер. В тези минути “Миньор” много трудно изнасяше топката и “болярите” атакуваха непрекъснато. В 20-ата минута Янков потърси с пета в наказателното поле Живко Петков, но неуспешно. Малко след това Крум Стоянов след пореден пробив по левия фланг намери пред голлинията Петков, който обаче от 2-3 метра стреля в аут. Ники Янков в 38-та минута излезе фронтално срещу вратата, но ударът му бе уловен.
В последните минути “Миньор” изнесе играта по-напред, но стигна само до корнери и един-два удара покрай рамката. “Етър” имаше нов шанс в самия край на полувремето, когато Янков насочи топката с глава, но Леонтиев извади изпод гредата топката в корнер.
Втората част бе по-равностойна, като отново обаче положенията бяха за “Етър”. В 58-та минута Крум Стоянов отправи диагонален удар до гредата, а Живко Петков, изведен от Алехандро, би леко във вратаря. Най-опасния изстрел бе на Олег Димитров в 71-та минута, но мощният му шут бе спасен от вратаря. Малко след това лек удар на Крум Стоянов отиде във вратаря, а до края, въпреки направените смени, повече положения пред двете врати вече нямаше.
“Етър”: Станислав Нисторов, Крум Стоянов, Георги Ангелов, Кольо Станев, Христо Митев, Радослав Терзиев, Яни Пехливанов (80 Мартин Моран), Николай Янков (80 Даниел Младенов), Олег Димитров, Евгений Илиев (62 Алехандро Гонсалвес), Живко Петков.