“Етър-64” добави още две победи в Гърция

Публикувано на ср, 14 сеп. 2022
67 четения

Само с победи в международните контроли завърши подготовката на хандбалния “Етър-64” в Гърция. След като биха в първите си мачове “Верия” и “Просочани”, великотърновки повториха успеха и следващите две срещи.
Най-убедителната победа дойде срещу “Просочани” с 40:23 (24:11). Етърки отново поведоха с 3:0 до 4-та минута, после в деветата резултатът бе 8:5, след което разликата започна да расте и стигна 13 гола до почивката и 17 до края на мача. “В предишните мачове ни вкараха много голове. Задачата бе подобряване на играта в защита и това се получи. Отлична игра на вратата на Деси Николова и Виктория Георгиева, след 20-ата минута спряхме контрите си”, обобщи президентът на клуба Атанас Атанасов.
Отново най-резултатни бяха Миглена Христова с 11 гола, въпреки че игра до 45-ата минута, и Александра Замишляк с 10. В четвъртия си мач утре от 18:30 ч. етърки гостуват на “Верия”, след което се прибират в България. Те спечелиха и трите си проверки до момента в Гърция.
“Етър-64”: Д. Николова, М. Христова 11, М. Йорданова 6, К. Кузнецова 2, П. Стоянова, Замишляк 10, М. Георгиева (В. Георгиева, В. Соколова 2, Вес. Иванова 8, Ан. Мучинова, Тр. Стоянова 3).
В последния си мач етърки победиха “Верия” с 29:21 (16:7). Надмощието бе от самото начало и изразено с 8:2 в 10-ата и 12:3 в 20-ата минута. Този път опитната Маги Христова не влезе в игра, а Камелия Кузнецова започна, но получи контузия. С добра игра в защита и на двете вратарки “Етър-64” стигна до крайното 29:21. Най-резултатна бе Веселина Иванова с 8 гола, следвана от Александра Замишляк със 7, Полина Стоянова с 5, Мария Йорданова с 4, М. Георгиева с 3 и Тр. Стоянова с 2. След последния мач етърки отпразнуваха и рождения ден на своя президент Атанас Атанасов, който навърши 75 години.