“Тера Трак” взе Суперкупата на БАМФ

Публикувано на ср, 19 апр. 2023
374 четения

Великотърновският “Тера Трак”, съставен от добре познати футболисти от региона, триумфира със Суперкупата на Българската асоциация по минифутбол (БАМФ). Финалът противопостави “Тера Трак” като първенец от Шампионската лига на България срещу “М+С Хидравлик” (Казанлък) – носител на трофея в Лига България.
Мачът се игра при чудесни условия на спортния център на “Прити спорт” в Горна Оряховица. Два от най-добрите отбора в страната направиха интересен и оспорван мач, в който възпитаниците на треньора Тихомир Тодоров ликуваха след заслужена победа с 4:2.
Още в 7-та минута “Тера Трак” поведе, като след заучено изпълнение на пряк свободен удар топката попадна у Кристиян Райчев за 1:0. Две минути по-късно обаче “М+С Хидравлик” изравни, след като топката се отби от гредата, отклони се от вратаря Венцислав Димитров и влезе в мрежата. “Тера Трак” отново поведе след центриране от корнер и засечена топка от Добри Петров. Съперникът изравни за 2:2 отново след рикошет.
Играчите на Тихомир Тодоров натиснаха след почивката и решиха мача с нови два гола. В 36-ата минута след удар отблизо Тихомир Кънев вкара за 3:2, после той бе съборен и спечели дузпа, но ударът му бе спасен от вратаря. Минута преди края Явор Генчев центрира отляво и Кристиян Райчев пред голлинията засече топката за крайното 4:2. Суперкупата капитанът Росен Ванков получи от управителя на “Прити” Евгени Иванов, който връчи и златните медали.
“Това бе единствената купа, която досега липсваше във витрината ми. М.г. като шампион на Лига България отстъпихме за Суперкупата след дузпи, сега я взехме заслужено. Поздравления за футболистите!”, коментира Тихомир Тодоров.
“Тера Трак”: Венцислав Димитров, Иван Христов, Росен Ванков, Ивайло Тодоров, Али Ахмед, Явор Генчев, Николай Андреев, Георги Колев, Илиян Димитров, Мартин Иванов, Кристиян Райчев, Добрин Петров, Тихомир Кънев, Людмил Петров.