“Тера Трак” стигна до осминафиналите в Шампионската лига

Публикувано на вт, 7 сеп. 2021
297 четения

Шампионът на България по минифутбол “Тера Трак” (Велико Търново) стигна до участие в осминафиналите на престижния турнир Шампионска лига по минифутбол, която се проведе в Римини (Италия).
Възпитаниците на треньора Тихомир Тодоров прескочиха груповата фаза, но при елиминациите отстъпиха на “Сенсу ал Хана” от Босна и Херцеговина с 4:2 след оспорван мач. Българският тим бе съставен почти изцяло от бивши футболисти на “Етър”. По различни причини обаче за Италия не пътуваха петима основни футболисти и това се оказа решаващо.
Великотърновският тим започна ударно участието си в Шампионската лига, която на практика е европейско клубно първенство. В първия си мач нашите разгромиха с 4:1 полския “Ин-плюс” (Варшава) и взеха първата си победа на международното поле. Николай Андреев откри резултата още в 3-та минута, а настоящият капитан на “Локомотив” (ГО) Георги Колев покачи на 2:0. До края на мача Джихат Кямил също се разписа, а Николай Андреев добави още един гол. Чак в края съперникът върна почетен гол за крайното 4:1. В първия мач от групата “Ин-плюс” бе надиграл с 3:2 третия отбор “Престиж” (Албания).
Така с победата си българите придобиха огромни шансове да се класират за осминафиналите с възможност при дирижирания жребий да бъдат дори сред поставените отбори, дори и при минимална загуба във втория си мач срещу “Престиж” (Албания). За осминафиналите се класираха първите два отбора от всяка от шестте групи плюс 4 от най-добрите трети, като първенците в групите и двата най-добри втори отбора бяха поставени в първа урна за жребия. “Тера Трак” отстъпи на албанците с 2:0, но продължи напред.
На осминафиналите “Тера Трак” срещна силния отбор на “Сенсу ал Хана” от Босна и Херцеговина. Съперникът поведе, но българският тим изравни след хубава атака отляво и почивката дойде при 1:1. След почивката обаче съперникът вкара три попадения, докато “Тера Трак” върна само едно и въпреки че до края търсеше промяна на резултата, а вратарят Венци Димитров дори се включваше в организацията на атаките, мачът завърши при 4:2 за босненците. Силата си съперникът доказа и с успех на четвъртфиналите, а в полуфинала водеше до самия край с 3:2 на многократния шампион “Лудите кучета” (Унгария), но отстъпи с 3:4, а на финала унгарците за пореден път спечелиха шампионската титла.
Българският шампион в крайна сметка записа достойно представяне при дебюта си на европейска сцена, като намери място в топ 16 на Европа.
“Тера трак”: Венцислав Димитров, Иван Христов, Росен Ванков, Николай Андреев, Джихат Кямил, Мартин Иванов, Георги Колев, Иван Ненов, Илиян Димитров, Тихомир Кънев. Треньор: Тихомир Тодоров.