“Локомотив” (ГО) премина победоносно и през Червен бряг

Публикувано на вт, 7 сеп. 2021
85 четения

Горнооряховският “Локомотив” (Горна Оряховица) се наложи с 1:0 в Червен бряг над “Партизан” в петия кръг на Северозападна Трета лига. Тодор Бакърджиев донесе трите точки за “железничарите” с попадението си в 40-ата минута. С успеха “железничарите” водят в класирането с 13 точки, колкото имат още “Севлиево” и “Спартак” (Плевен). Гостите бяха без капитана си Георги Колев, а лекуващият травма Димитър Байдаков влезе чак в края на срещата.
Още при първата си атака локомотивци застрашиха вратата на домакините, но ударът на Янислав Цачев нацели гредата. До почивката гостите на два пъти имаха претенции за нарушения срещу техни нападатели в пеналта, но реферът не бе на същото мнение. След подаване от фланга пък Димо Атанасов с шпагат засече топката, но тя мина край целта. В 40-ата минута Тодор Бакърджиев шутира от движение, вратарят на домакините Станимир Антонов спаси, но нападателят довкара топката в мрежата за 0:1.
През второто полувреме играта продължи да е двуостра, но повече голове не паднаха, като Антонов отново се прояви, вадейки в корнер изстрел на Цачев.
“Локомотив”: Ивайло Петков, Стефан Иванов, Илиян Илиев, Али Ахмед, Ивайло Велчев, Емил Копаранов, Явор Генчев, Тодор Бакърджиев, Димо Атанасов, Янислав Цачев, Кирил Димитров.