“Тера Трак” стигна до осминафинал в европейската Шампионска лига

Публикувано на чт, 8 сеп. 2022
182 четения

Българският шампион по минифутбол “Тера Трак” (В. Търново) стигна до осминафинал в престижната Шампионска лига, която се проведе в Херцег Нови (Черна гора). Куп известни футболисти от региона, водени от треньора Тихомир Тодоров, участваха в надпреварата, където се класираха като шампиони на България. Там направиха запомнящо се участие, като за съжаление отпаднаха на осминафиналите след дузпи, без да загубят нито един мач в турнира.
“Тера Трак” стартира в групата си с две победи, които предсрочно му осигуриха участие в елиминациите. Впечатляващ бе успехът с 2:0 над “Тодор Пет Бау” (Будапеща), където играят четирима национали на Унгария. Тихомир Кънев откри с удар отблизо в 18-ата минута, а през втората част падна и втори гол след силен удар на Георги Колев и добавка на Илиян Димитров. След това с 3:2 бе надигран и шампионът на Босна и Херцеговина “Литен” (Сараево), головете вкараха Георги Колев (два) и Тихомир Кънев.
Третият мач беше без значение и нашите направиха стратегическо реми 1:1 с албанския АТС (Тирана). Тихомир Тодоров даде почивка на доста свои играчи, за да запази силите им преди елиминациите. “Тера Трак” отново превъзхождаше и закономерно откри резултата в 8-та минута след хубав пробив по десния фланг, но в 17-ата минута отбита от вратаря Венци Димитров топка бе довкарана от съперника за 1:1. Великотърновци финишираха първи в групата си със 7 точки от две победи и едно реми и 6:3 голова разлика.
На осминафиналите тимът срещна гръцкия “Фламенгос”, който се добра до тази фаза след три равенства в своята група. Гърците явно се оказаха майстори на ремитата, като този път измъкнаха 0:0 от българския тим. Така се стигна до изпълнение на дузпи, при които в първите 4 удара и двата отбора бяха безпогрешни. При петата дузпа обаче Даниел-Виктор Кънчев стреля в аут, докато гърците вкараха във вратата на Венци Димитров и измъкнаха успеха с 5:4. “Тера Трак” повтори постижението си от м.г., когато в Лига Европа също отпадна на осминафиналите, но заслужава поздравления за представянето си в Шампионската лига.
“Тера Трак”: Венцислав Димитров, Николай Андреев, Любомир Генчев, Георги Колев, Тихомир Кънев, Илиян Димитров, Мартин Иванов, Росен Ванков, Даниел-Виктор Кънчев, Кристиян Райчев, Ивайло Тодоров, Людмил Петров, Иван Христов, Джихат Кямил, Али Ахмед, Иван Ненов.