“Ресен 2012” си осигури титлата

Публикувано на чт, 2 юни 2016
205 четения

“Ресен 2012” си осигури за втора поредна година първото място в “А” областна група кръг преди края на първенството. Ресенчани разбиха със 7:2 “Атлетик” (Свищов). Илиян Димитров откри още във 2-ата минута, два гола с плътни удари от дистанция добави Светослав Станчев. Мариян Генов се разписа директно от корнер, а до почивката Илиян Димитров направи разликата внушителна – 5:0.
През втората част съперникът върна две попадения чрез Емил Александров и Христо Цветанов. После обаче Детелин Кирвиков с глава заби топката под гредата за 6:2, а Любослав Димитров оформи окончателното 7:2 в 85-ата минута.
Трудна победа взе “Ботев” (Дебелец) над “Земеделец” (Козловец). Боян Борисов изведе дебелчани напред в резултата в 26-ата минута, пращайки топката във вратата на козловчани с пета. Второто полувреме тръгна с пропуск на Иван Мариянов, за да дойде 51-ата минута, в която Георги Дянков посрещна отбита топка от въздуха и изравни 1:1. Домакините решиха мача само за две минути – Тодор Колев от дузпа вдигна на 2:1, а Иван Мариянов се откъсна от центъра, премина и вратаря на козловчани и вкара за 3:1. Крайното 3:2 фиксира Иван Лесев.
“Левски” (Лясковец) отстъпи с 2:3 на “Чумерна”, като мачът се игра в Златарица. Лясковчани започнаха по-добре и в 25-ата минута Милен Савов откри резултата – 1:0. Осем минути по-късно опитният Георги Донев възстанови равенството. В 56-ата минута Никола Костов завърши атака на “Чумерна” с точен удар за 1:2. Изравнителното попадение за “Левски” падна в 64-ата минута и бе дело на Светослав Бонев. Голът затегна още мача и нервите на Симеон Шалаверов не издържаха. Играчът на еленчани отправи обидни реплики към рефера в 75-ата минута, но ръководилият прецизно мача Михаел Павлов му показа червен картон. Независимо че останаха с човек по-малко обаче, еленчани стигнаха до победата с гол на младока Кристиян Шалаверов за 2:3.
Още резултати: “Левски” (Стражица) – “Лозен” (Сухиндол) 3:1, “Изгрев” (Царевец) – “Лато” (Алеково) 2:2. Води “Ресен-2012” с 44 т., следван от “Янтра” (ПТ) с 41 и др.