“Ресен-2012” би с 2:0 в Царевец в отложен мач

Публикувано на ср, 16 Ное. 2016
142 четения

В отложен мач от есенния дял на “А” областна група тимът на “Ресен 2012” спечели трите точки при гостуването в Царевец, като се наложи с 2:0.
Любопитно е, че гостите бяха без вратар, което наложи на президента на клуба Любослав Димитров да сложи ръкавиците. Отбраната пред него обаче бе на ниво и допусна твърде малко опасности.
Ресенчани поведоха още в 1-ата минута. Опитният халф Мариян Генов изведе отлично Светослав Станчев срещу вратаря на домакините и той не сгреши – 0:1. Съставът на “Изгрев 93” опита да върне попадението, но подредени правилно в половината си, гостите отбиха атаките и всичко свършваше около границата на наказателното им поле. В 69-ата минута всичко бе решено – Цветомир Николаев изпревари с глава пазачите си при центриране от фланга и се разписа за 0:2. След това домакините записаха в актива си греда и няколко удара, но опитните гости удържаха аванса си.
“Ресен-2012” с победата се изравни по точки с “Левски” (Лясковец) и двата тима делят второ-трето място на полусезона.
До края остава още един отложен мач – на 20 ноември “Лозен” (Сухиндол) приема “Изгрев-93” (Царевец).