“Баш Мечките” спечели дербито в Националната баскетболна лига за аматьори

Публикувано на ср, 16 Ное. 2016
383 четения

“Баш Мечките” спечелиха дербито на втория кръг в Националната баскетболна лига за аматьори – регион “Централна Северна България”. В залата на ст. “Ивайло” миналогодишните шампиони, които тогава носеха името “Велико Търново”, се наложиха над съгражданите си от “Перестройка” с 81:69. Тимът на “Перестройка”, воден от Данаил Киров поведе с 5:0, след това увеличи преднината си до 10 т., но Георги Павлов от “Баш Мечките” вкара за 11:19, резултат при който приключи първата четвърт. Втората част премина под тоталната доминация на “Баш Мечките”, които за по- малко от 5 минути заличиха пасива си и се оттеглиха на почивката с аванс от 10 точки. Шампионите имаха инициативата и в първите минути на третата четвърт, като преднината им в 25-ата мин. достигна 14 т. (50:36). Данаил Киров и Николай Василев от “Перестройка” вкараха 11 т. в последните 3 мин. на тази част и върнаха интригата в мача 55:51. В последните 10 минути “Баш Мечките” увеличиха оборотите и заслужено стигнаха до победа с 81:69, което е първи успех за тях в лигата. За победителите над всички бе Стилян Димитров завършил с 22 т., 9 борби, 2 асистенции и коефицент 25. Георги Павлов вкара 17 т. (три тройки), овладя 7 борби и даде 3 асистенции. Центърът Митко Митков наниза 17 т. и взе 9 борби. От “Перестройка” най-добри показатели има Данаил Киров, който завърши с 30 точки и 7 борби. Най-добър под двата коша бе Фурууа Брендакс взел 12 борби. В другата среща “Академик” (Свищов) загуби от “Фор Фън” (Троян) с 60:85. Мариел Петков от свищовлии наниза 32 т., но това не стигна дори за почетна загуба. В следващия кръг, който ще се проведе на 26 ноември в Габрово, “Перестройка” се изправя срещу лидера “Фор Фън”, а “Баш Мечките” среща Технически университет – Габрово.