Свищовски каратеки със сребро и бронз от международен турнир в Черна гора

Публикувано на ср, 16 Ное. 2016
142 четения

Националните отбори по карате за кадети, юниори и младежи до 21 години спечелиха 14 медала от международния турнир “Trofej Bara”, който се проведе в гр. Бар, Черна гора. Двама състезатели на Годжу карате клуб “Алеко” (Свищов) завоюваха отличия в индивидуалната надпревара при кадетите в дисциплината “кумите” в своите категории. Аспарух Мидов стана вицешампион, Мартин Златев е с бронзов медал. В отборното класиране кадетите ни заеха трето място. Българският тим бе воден от треньора Добрин Иванов, а състезанието е част от подготовката на състезателите ни за Европейското първенство по карате, което ще се проведе в София през 2017 г. Следващата седмица каратеките ни заминават за лагер в Скопие заедно с македонския национален отбор. По време на лагера двата тима ще имат контролни срещи.