“Павликени” завърши 1:1 у дома

Публикувано на вт, 7 апр. 2015
149 четения

ОФК “Павликени” не успя да бие аутсайдера “Ботев” (Козлодуй) и завърши у дома 1:1. В 18-ата минута Тодор Чирпанов бе задържан с ръце в наказателното поле на гостите и сам реализира отсъдената дузпа за 1:0. Радостта на павликенци обаче не трая дълго, защото в 35-ата минута играчите на “Ботев” също получиха наказателен удар. Той бе отсъден за игра с ръка на бранител, а от бялата точка Венелин Палански нямаше проблеми да вкара за 1:1.
До края на полувремето домакините имаха две отлични възможности на дръпнат отново в резултата, но ги пропиляха. Първо Стефан Иванов бе на добра позиция, а след него и Тодор Чирпанов се размина с гола.
След почивката играта бе равностойна, като гостите се прибраха в половината си и бавеха темпото, а домакините се надяваха при статични положения да решат мача. Таранът им Димитър Кушев обаче бе внимателно охраняван и не получи шанс да нанесе точен удар.
“Павликени”: Киров, Тисовски (55 Г. Колев), Шипкалиев, Николаев, Ст. Иванов (70 Калчев), Цонев (70 Михайлов), Димитров, Петров, Илиев, Чирпанов, Кушев.