“Павликени” удари “Янтра” в Габрово

Публикувано на вт, 29 сеп. 2015
183 четения

Важна победа с 1:0 извоюва “Павликени” при гостуването си в Габрово. Първата част бе изцяло за павликенчани. Още в 10-ата минута Николай Андреев излезе сам срещу вратаря, но той спаси удара му. Възможност имаше и пред тарана Димитър Кушев след удар отблизо с глава. Тодор Чирпанов отправи далечен опасен шут, при който топката мина на сантиметри от гредата. Още ред атаки завършиха с удари, блокирани от габровските защитници. Единствената възможност за “Янтра” бе след удар от фаул на Пламен Кожухаров, при който топката се отби от напречната греда.
И след почивката гостите водеха играта. Единственият гол падна в 73-ата минута. Денчо Шипкалиев напредна отдясно и центрира пред вратата, където Димитър Кушев с глава прати топката в мрежата за 0:1.
Домакините по традиция играха на своя терен доста твърдо, а в 77-ата минута бе и най-спорната ситуация.
Пламен Кожухаров напредна при контра и Свилен Василев извърши нарушение, а реферът отсъди дузпа и втори жълт картон за бранителя, оспорвани от гостите. Ударът на Ивайло Иванов обаче излезе в аут. “Нарушението бе извън наказателното поле, а и не беше за червен картон”, коментира треньорът на “Павликени” Милен Петков.