“Несебър” е новият носител на Купата на Аматьорската футболна лига

Публикувано на пт, 20 май 2016
168 четения

“Несебър” е новият носител на Купата на Аматьорската футболна лига, като победи с 2:0 “Черноморец” (Балчик) на финала, игран при перфектни условия на стадион “Ивайло”. И двата отбора спечелиха безапелационно първенствата в своите “В” групи и са нови членове на професионалния футбол. Мачът предизвика сериозен интерес, а от трибуните бе наблюдаван от треньори като Георги Василев, Вили Вуцов, Тити Папазов, Ферарио Спасов, Александър Томаш, Веселин Василев и много други.
Несебърци имаха превес и логично спечелиха, въпреки че възможности имаха и балчиклии. В 26-ата минута обаче първо до гол стигна “Несебър” – след центриране отдясно Цветомир Цонков прати топката в мрежата за 1:0.
До почивката “Черноморец” можеше да изравни, но остър шут на Веселинов мина до гредата. Живко Димов в 49-ата минута с хубав далечен удар за втори път наказа Ставрев и реши всичко с второ попадение.