“Недан”, “Светкавица” (Михалци) и “Морава” продължават да мачкат

Публикувано на ср, 31 окт. 2018
120 четения

Отборът на “Недан” продължава да е убедителен лидер в класирането на Северната областна група. В поредния кръг неданчани приеха “Спортист” (Върбовка) и грабнаха внушителна победа с 9:1, като малко не им достигна успехът да стане и двуцифрен. Тимът оглавява таблицата с 16 точки от пет победи и само едно реми.
“Светкавица” (Михалци) и “Морава” пък делят второто място с по 13 т., като също взеха категорични победи. Отборът от Михалци се наложи с 8:0 при гостуването си на “Бъдеще” (Бутово). Мартин Палев наниза два гола още до 6-ата минута, а веднага след това Владислав Анев покачи на 0:3. После домакините удържаха чак до 35-ата минута, когато пуснаха гол на Михаил Терзиев, а Станимир Палев от дузпа наниза петия гол. След почивката вкараха и Мартин Палев, и Енвер Силистралиев (2).
“Морава” пък разби “Стрела” (Ореш) с 5:0. Още в 4-ата минута Йордан Христов надбяга бранителите и откри, а в 10-ата след двоен пас Калоян Славов вкара за 2:0. Отново той отне топката, напредна и прехвърли вратаря на гостите – 3:0. В началото на втората част резервата Йордан Маринов също се разписа, а след разбъркване Светослав Атанасов оформи крайното 5:0.
Освен в Недан, 10 гола паднаха и в Масларево, но там мачът между “Устрем” и “Бенковски” (Б. Сливово) завърши с рядко срещаното 5:5. Домакините дръпнаха с два гола на Любчо Митов и Борислав Костадинов, но гостите изравниха чрез Пламен Дончев и Мариян Петров. И пак “Устрем” вкара две попадения чрез Любчо Митов, но до почивката Пламен Дончев намали на 4:3. Гонитбата продължи и през втората част. Светлин Дамянов изравни в 53-ата минута, но в 61-ата Борислав Костадинов отново даде преднина на “Устрем” с хубав удар от дистанция. Светлин Дамянов измъкна точката за гостите – 5:5.