“Академик” спря водача “Бдин”

Публикувано на вт, 30 окт. 2018
96 четения

Свищовлии спряха лидера в Северозападната Трета лига “Бдин”, като направиха 1:1 у дома. Видинчани бяха по-активни в първите минути, но не успяха, а постепенно “Академик” изравни играта. В началото на втората част левият защитник на “Бдин” сгреши, съперникът поде атака и след пас пред вратата Георги Горанов шутира неспасяемо за 1:0. Гостите се добраха до ремито в 71-ата минута с гол на бившия етърец Радослав Байчев. Десетина минути по-късно съотборникът му Иван Макриев фаулира нападателя Сонер Хюсеин, който се откъсваше сам срещу вратаря на гостите и съдията Георги Давидов го отстрани от игра.
“Павликени” загуби тежко с 0:5 от “Спартак” (Плевен). В 21-ата минута капитанът на гостите Цветан Петров бе фаулиран и Ивайло Раденцов откри резултата от дузпа. Той изработи и второто попадение секунди преди почивката, когато подаде на Ивайло Иванов за 0:2. В началото на втората част реферът отсъди дузпа в полза на домакините за нарушение на Димитър Димитров, но Цветомир Додуров я пропусна. Секунди по-късно резултатът стана 0:3 след попадението на Любомир Тодоров. В 69-ата минута Раденцов оползотвори пас на Венцислав Миленов за пореден гол, а четвърт час преди края юношата Александър Александров оформи окончателното 0:5 за плевенчани.
“Янтра” (П. Тръмбеш) отстъпи с 4:1 в Севлиево. Альоша Илиев откри в 31-ата минута, но в началото на втората част Калоян Калчев изравни. През втората част домакините натиснаха и пак Илиев в 55-ата минута направи 2:1, а след пет минути се разписа отново. Крайното 4:1 фиксира Йордан Иванов в 71-ата минута.
“Академик” е седми в класирането, а “Янтра” и “Павликени” съответно 11-и и 12-и.