“Локо” (ГО) загуби от “Марица”, защитникът Мариян Иванов пази

Публикувано на пн, 16 окт. 2017
125 четения

“Локомотив” увеличи серията си без победа на 6 поредни мача, като загуби с 3:1 гостуването си на “Марица” в Пловдив. В последните 25 минути на вратата на горнооряховци пази капитанът Мариян Иванов. Наложи се защитникът да сложи ръкавиците, тъй като вратарят Ивайло Крушарски бе изгонен, а треньорът Александър Димитров бе направил всичките си смени.
Още в 3-ата минута Деян Христов центрира към Бедри Рюстемов, който стреля с глава, а Илия Николов успя да спаси удара му. За домакините в 12-ата минута Свилен Щерев излезе сам срещу вратаря Крушарски, той успя да избие топката и предотврати опасността. Пловдивчани поведоха след попадение на тарана Димитър Юруков в 42-ата минута, който бе изведен от Венци Гюзелев сам срещу вратаря и вкара за 1:0. В последните секунди от добавеното време Свилен Щерев отправи хубав и силен удар, но Крушарски успя да избие.
“Локомотив” имаше възможност в 52-ата минута – Ндонгала стреля, но Николов се намеси решително и изби. В 66-ата минута вратарят на гостите Крушарски извърши нарушение срещу Гюзелев извън наказателното поле и получи директен червен картон. Треньорът Димитров обаче още на почивката бе пуснал Ндонгала и Балъков на мястото на Головодов и Чукалов, а в 57-ата минута и Мичев на мястото на Казаков.
Така се наложи на вратата да застане защитникът Мариян Иванов. Свилен Щерев бе точен от отсъдения пряк свободен удар за 2:0. В 73-ата минута Деян Христов успя да намали на 2:1. Три минути преди края на мача Рангел Игнатов получи дълъг пас, изскочи сам срещу М. Иванов, финтира го и оформи крайното 3:1.
“Локо” (ГО): Ивайло Крушарски, Кристиян Димитров, Ивайло Тодоров, Мариян Иванов, Мартин Николов, Петър Казаков (57 Владимир Мичев), Якуб Идризов, Павел Головодов (46 Аристоте Ндонгала), Бедри Рюстемов, Георги Чукалов (46 Антоний Балъков), Деян Христов.