Трима от “Локо Олимп” със златни медали от държавното по силов трибой

Публикувано на пн, 16 окт. 2017
433 четения

77 мъже и 11 жени от 17 клуба от страната участваха в третия кръг на държавния лично-отборен шампионат по силов трибой, проведен в спортна зала “Дружба” в Хасково. “Локомотив Олимп” бе представен от 5 състезатели, които спечелиха три златни медала в отделните възрастови групи. Петър Балабанов е шампион при ветераните в категория 120 кг с трибой от 775 кг.
Председателят на клуба закова щангата на 300 кг на клек, 190 кг на лег и 285 кг на мъртва тяга. Балабанов спечели и бронзов медал при мъжете в кат.120 кг. Той оглавяваше класирането след първите две дисциплини, но на мъртва тяга остана пети и се окичи с бронзов медал. Тодор Атанасов стана шампион при младежи до 23 години в кат. до 83 кг. Горнооряховчанинът се справи с 225 кг на клек и със 152,5 кг на лег и изоставаше със 7,5 кг от лидера преди мъртвата тяга. В третото движение Атанасов вдигна тежест от 260 кг, с 22,5 кг повече от Теодор Ваклинов от “Марек 13” и спечели титлата. При мъжете Атанасов е пети. Иван Геровски е победител при юноши до 18 години в категория 93 кг с резултат 490 кг (180 кг, 110 кг и 200 кг в отделните движения) и е осми при мъжете. В същата категория при мъжете Иван Георгиев е шести с трибой от 540.5 кг. Боян Гечев завоюва бронзов медал при младежи до 23 г. В категория до 74 кг той събра трибой от 492,5 кг и е осми при мъжете. Отборът на “Локомотив Олимп” завърши на първо място в отборното при ветераните в този кръг. “Олимпия” (Морава) участва с четирима атлети при мъжете, които взеха един златен медал. Пламен Тодоров стана шампион в най-оспорваната категория до 83 кг, където премериха сили 20 състезатели. Тодоров се окичи със златен медал благодарение на 800 грама по-ниско лично тегло от Георги Станчев от “Аякс” (Хасково), който остана втори, също с 665 кг. Пламен Тодоров изоставаше с 20 кг преди мъртвата тяга, но успя да се справи с щанга от 285 кг и взе титлата. Съотборникът му Борислав Борисов изненадващо остана тринадесети, с трибой от 537,5 кг. Той се представи най-добре в движение лег, където вдигна 167,5 кг, най-много от всички участници в категорията. В кат. 120 кг Павлин Петров е четвърти със 765 кг, а Венцислав Цветанов остана шести в кат.74 кг с 522,5 кг. Венцислав Димитров от “Локомотив” (Сф) – шампион за младежи до 23 г. и мъже, стана шампион на шампионите по системата Уилкс с 514,98 т.