“Локо” (ГО) удари с 3:1 “Ботев” (Гълъбово)

Публикувано на ср, 30 авг. 2017
89 четения

Победа с 3:1 грабна горнооряховският “Локомотив” срещу “Ботев” (Гълъбово) в мач от шестия кръг на Втора лига. Пред 430 зрители в Г. Оряховица “железничарите” спечелиха заслужено и се изкачиха на третото място в класирането – само на 3 т. от лидера “Царско село”.
Първата опасност дойде в 23-ата минута, когато Любомиров центрира от фаул и Александър Киров нанесе хубав удар с глава, но вратарят на гостите Орлинов успя да избие. Малко преди това тимът от Гълъбово потърси дузпа след падане на Иван Цачев в наказателното поле, но реферът бе категорично на обратното мнение.
Логичното пред вратата на съперника се случи – до почивката паднаха два напълно идентични гола за домакините след корнери и находчиви намеси в разбъркването. В 31-ата минута след ъглов удар Киров стреля с глава, топката бе избита и попадна у Георги Чукалов, който я прати в мрежата – 1:0. “Ботев” отвърна с удар на Илиян Капитанов до левия стълб, а в 38-ата минута Владимир Мичев от фаул стреля над напречната греда.
Гостите се върнаха в мача в 41-ата минута, когато Иван Цачев с глава прехвърли излезлия напред вратар Кацарев за 1:1. В самия край на даденото едноминутно продължение обаче “Локомотив” си върна преднината. Пак след корнер и разбъркване Деян Христов находчиво прати топката в мрежата – 2:1.
Опасностите пред двете врати след почивката бяха по-малко. В 66-ата минута Чукалов бе оставен съвсем непокрит в пеналта, но от чиста позиция ударът му бе спасен от вратаря Орлинов. В игра за гостите влезе доскорошният нападател на “Етър” Стефан Неделчев, но само в рамките на 2 минути си заработи два жълти картона за нарушения и остави отбора си в намален състав. Треньорът на “Ботев” Светльо Тодоров бурно протестира за втория картон и изгонването на Неделчев пред чаровната съдийка Християна Гутева, което беше един от най-любопитните моменти в мача.
Играчите от Гълъбово се опитаха да търсят обрат с десет души, но стигнаха само до две-три центрирания, парирани от Кацарев и защитата. В 91-ата минута “Локо” (ГО) логично стигна до трети гол – резервата Бедри Рюстемов направи чудесен пробив отдясно с прецизен пас към Владо Мичев, който с лекота оформи крайното 3:1.
“Локо” (ГО): Кацарев, Димитров, Тодоров, М. Иванов, М. Николов, Идризов, Мичев, Киров (59 Рюстемов), Любомиров (66 Балъков), Чукалов (87 Казаков), Христов.