“Локо” (ГО) най-после с победа, бие в Трявна

Публикувано на вт, 2 апр. 2013
374 четения

Обновеният отбор на “Локо” (ГО) най-после материализира потенциала си, като взе втора победа в първенството. Тя бе отново срещу пълния аутсайдер “Трявна”, когото локомотивци биха с 4:0 като гости, след като през есента бяха надиграли и у дома.
“Това 4:0 бе най-малкото, което можеше да вземем от този мач. Направихме доста пропуски, но и вкарахме хубави голове”, коментира треньорът Димитър Печикамъков.
В 28-ата минута Любо Генчев проби в наказателното поле и бе съборен, като последва логична дузпа. От бялата точка Кънев не сгреши – 0:1. Само след три минути пак той удвои резултата, като заби топката с глава след пробив и центриране отляво на Йордан Петров.
Преди почивката горнооряховци имаха още една отлична възможност, дошла след поредно включване на Любомир Стефанов по десния фланг. Защитникът намери Антоний Балъков, който от 7-8 метра стреля с глава в долния десен ъгъл, но вратарят успя да избие.
И през втората част горнооряховци продължиха да атакуват активно. В 50-ата минута Тихомир Кънев можеше да стигне и до хеттрик, като се откъсна сам от центъра, но вратарят на “Трявна” успя да извади топката. Друг изстрел на тарана облиза страничния стълб.
В 62-ата минута последва и пропуск на Мартин Иванов, който навлезе под ъгъл в добра позиция и стреля, но във вратаря. Все пак четвърт час преди края превесът бе узаконен с трети гол. Влезлият минути по-рано като резерва Милен Савов използва центриране на Любо Генчев отляво и изпревари вратаря за 0:3. Пет минути преди края Л. Генчев ознаменува добрата си игра и с гол, като този път пробивът му по левия фланг бе завършен от самия него със силен удар за крайното 0:4.
“Локо” (ГО): Димов, Л. Стефанов, Пенев, Ив. Петров (46 М. Йорданов), Панайотов, Й. Петров, Яв. Генчев (85 Станков), Л. Генчев, Балъков, М. Иванов (82 М. Савов), Кънев.