“Локо” (ГО) елиминира “Нефтохимик” за купата с 2:1 след продължения

Публикувано на чт, 9 сеп. 2021
120 четения

Горнооряховският “Локомотив” елиминира втородивизионния “Нефтохимик” в 1/32 финалите за Купата на България след 120 минути игра. Двата отбора завършиха наравно 1:1 в редовното време, но капитанът Георги Колев вкара решителен втори гол в продълженията за крайното 2:1.
Още в третата минута домакините поведоха след груба грешка на бургаския вратар. Една изритана далеч напред от защитата топка стигна до стража на гостите Марин Орлинов, пред когото дебнеше Янислав Цачев. Вратарят тръгна да избива топката пред пеналта, но тя мина под краката му и Цачев я прати в мрежата за 1:0. В ответната атака Димитър Законов излезе сам срещу Ивайло Петков, който обаче изби с крак. Горнооряховският страж още два пъти опази мрежата на домакините след удари на Ростислав Данчев и Калоян Стефанов преди почивката. За домакините пък Емил Копаранов прехвърли излезлия вратар, но той успя да стигне до топката.
Димо Атанасов имаше отлична възможност през втората част, а в 68-ата минута “Локомотив” можеше да реши мача. Георги Колев излезе сам и стреля, вратарят изби, а добавката на Янислав Цачев излезе в аут.
“Нефтохимик” изравни в 75-ата минута чрез Калоян Стефанов и така се стигна до продължения. В 96-ата минута домакините изпълниха корнер, вратарят Орлинов изби топката, но тя попадна право на волето на Георги Колев, който я прати в мрежата – 2:1. До края и двата отбора имаха възможности, като “Нефтохимик” направи сериозен пропуск чрез Калоян Стефанов в 115-ата минута, а в последните минути вратарят на гостите Орлинов на няколко пъти при статичните положения бе в пеналта на “Локо” (ГО), но домакините удържаха аванса си. Така на 1/16-финалите “Локомотив” ще посрещне “Ботев” (Враца).