“Локо” (ГО) би “Верея”, в седем мача не е допускал гол

Публикувано на вт, 29 сеп. 2015
159 четения

“Локомотив” би с 1:0 “Верея” в мач от деветия кръг на “Б” група и отново излезе на 4-о място в класирането. Единственото попадение вкара Тихомир Кънев в 37-ата минута. Вече в седем мача (шест за първенството и един за купата) горнооряховци не са допускали гол във вратата си, която остава суха веч 635 минути.
Мачът никак не бе лесен срещу пълния с опитни футболисти състав на “Верея”. Сашо Ангелов заложи в атака на Тихомир Кънев в центъра, Димитър Байдаков отдясно и Красен Трифонов отляво. Началото бе за локомотивци, но атаките донесоха само центрирания пред вратата, които опитният капитан Живко Желев и вратарят Вълков парираха безпроблемно.
След 20-ата минута старозагорци пренесоха играта напред и първи имаха възможност за гол. В 27-ата минута при едно разбъркване Иван Винков нанесе силен удар, но след рикошет топката мина над напречната греда. След изпълнението на корнера гостите вкараха топката в мрежата, но тъчреферът бе маркирал засада.
“Локомотив” поведе при първата си и единствена до почивката по-сериозна атака. В 37-ата минута Атанас Фиданин нахлу отляво в наказателното поле и от аутлинията пусна към Тихомир Кънев, който засече топката в мрежата – 1:0. Отново “Верея” можеше да отбележи, след като в 42-ата минута опасен удар на Деян Христов бе изваден от вратаря Пламен Колев.
“Железничарите” отново направиха по-силно второ полувреме, като създадоха немалко възможности. В 56-ата минута след центриране отляво Байдаков падна в наказателното поле и публиката поиска дузпа, но реферът даде знак играта да продължи. Още в следващата атака след разбъркване отбитата топка попадна у Йордан Апостолов, който шутира, но защитник подложи крак и тя излезе в корнер.
В 62-ата минута Мартин Райнов напредна, но бе съборен на два метра пред дъгата на наказателното поле. От фаула Мариян Иванов прехвърли стената, но вратарят Вълков улови.
Гостите потърсиха изравняване, но се отвориха в защита и това даде нови шансове на “Локомотив”. Най-опасното положение за “Верея” бе в 73-ата минута, когато Деян Христов стреля опасно в горния ляв ъгъл, но вратарят Колев отново се намеси отлично. До края се запомни едно хубаво центриране на Милен Желев отдясно, но Байдаков отблизо не можа да прати топката в мрежата.
“Локомотив”: Колев, Пенев, М. Иванов, Харизанов, Фиданин, Райнов, Желев, Апостолов, Кънев (74 Балъков), Байдаков (90 Димитров), Кр. Трифонов (88 Михайлов).