“Локомотив” (ГО) стигна до безпроблемно 2:0 в Дряново

Публикувано на пн, 28 февр. 2022
265 четения

Горнооряховският “Локомотив” взе първата си пролетна победа в Северозападната Трета лига. След неочакваната загуба у дома с 0:1 от последния “Ювентус” (Малчика), “железничарите” стигнаха до безпроблемно 2:0 като гости на досегашния тим на наставника си Светлин Иванов – “Локомотив” (Дряново).
Горнооряховци имаха очакван превес и реализираха по един гол през двете полувремена. Още в 5-ата минута те получиха правото на пряк свободен удар отдясно, последва центриране и завърналият се в отбора Ивайло Тодоров скочи над всички, насочвайки топката в мрежата – 0:1.
Мачът продължи с атаки към двете врати, като по-чести бяха тези на гостите, но вратарите се намесваха успешно. Така се стигна до 70-ата минута, когато Стефан Неделчев беше изведен отляво и пусна ниско по тревата към резервата Янислав Цачев пред вратата. Той отблизо насочи топката под плонжа на вратаря Ивайло Петков за 0:2. До края и двата тима имаха възможности, като опасен удар на Емил Копаранов мина до гредата, а вратарят на домакините пресече няколко центрирания.
В самия край “Локомотив” (Дряново) можеше да стигне до почетен гол – влезлият като резерва Тихомир Трифонов бе изведен сам срещу вратаря Иван Петров, но след удара му топката се отклони от тялото на стража и мина до гредата, излизайки в корнер.
Горнооряховските “железничари” останаха пети в класирането, а в следващия кръг в интригуващ мач приемат втория – водения от Ферарио Спасов състав на “Севлиево”.
“Локомотив” (ГО): Иван Петров, Мартин Минчев, Ивайло Тодоров, Андрей Петров, Ивайло Велчев, Александър Узунов, Емил Копаранов, Тодор Бакърджиев, Димитър Байдаков, Кристиян Райчев, Стефан Неделчев.