“Левски” би с 3:1 “Етър” U15, реваншът е в сряда на “Ивайло”

Публикувано на вт, 7 юни 2016
334 четения

“Левски” (София) победи “Етър” с 3:1 в 1/8-финал на държавното първенство по футбол от елиминациите на елитната U 15 група.
Мачът се игра на стадион “Георги Аспарухов” и бе предаван пряко по Левски ТВ. Първото полувреме завърши без голове, въпреки превъзходството на домакините. “Етър” обаче издебна своя миг за удар след почивката. Грешка на защитник в 50-ата минута позволи на Кольо Станев да отнеме топката и останал сам срещу вратаря, да я подаде на заемащия по-добра позиция Бранислав Ботев, който откри резултата – 0:1!
“Левски” натисна да търси промяна и в 58-ата минута след центриране отдясно Мартин Петков изравни. Малко след това реферът отсъди дузпа за домакините, която отново Петков превърна в 2:1. В 69-ата минута след ново центриране отдясно Патрик-Габриел Галчев вкара за 3:1.
Реваншът е на 8 юни (сряда) от 18:00 ч. на стадион “Ивайло”, като на “виолетовите” е необходима победа с два чисти гола.