“Катана” с двама шампиони от национален киокушин турнир за купа “Павликени”

Публикувано на пт, 13 окт. 2017
309 четения

Два златни, един сребърен и три бронзови медала спечелиха състезателите на великотърновския клуб “Катана” от втория национален турнир по карате киокушин за купа “Павликени”. Сенсей Самир Мутишев заведе група от 11 каратеки, които участваха във възрастовите групи – деца 11-12 г. и деца 13-14 г. Шампионка в абсолютна категория при момичета 13-14 г., стана Христиана Димитрова. Ученичката в СУ “Ем. Станев” постигна 2 категорични победи.
В същата възрастова група Николинка Бояджиева от ОУ “П. Р. Славейков” спечели златен медал в кат. до 45 кг. Вицешампион при момчета 13-14 г. в кат. до 55 кг стана Радослав Валентинов от СУ “Ем. Станев”. В същата категория Мартин Маринов от ПМГ се пребори за бронзов медал. Ученичката в ОУ “Бачо Киро” Юлия Драганова бе обявена за най-техничен състезател при момичета 11-12 г. Възпитаничката на сенсей Самир Мутишев стигна до полуфинал в абсолютна категория, където загуби след 2 продължения от 20-килограма по-тежка съперничка и се класира на трето място. Мирослав Димитров от ОУ “Б.Киро” завоюва бронз при момчета 11-12 г. в кат. 55 кг. В края на седмицата петима състезатели на “Катана” ще участват в национален турнир в Нови пазар за деца до 8 и до 10 г.