Виктор Нинов е балкански вицешампион на скок височина, Иван Попов изпусна бронза

Публикувано на ср, 31 юли 2013
334 четения

Държавният шампион в скока на височина Виктор Нинов спечели сребърен медал на Балканиадата по лека атлетика. Състезанието е първото, което се проведе на новата атлетическа писта на градския стадион в Стара Загора. Атлетът на “Свилоза” (Свищов), който се завърна при стария си треньор Валери Цветков, стартира с 215 см. След това изненадващо направи два неуспешни опита на 220 см, които все пак преодоля от третия опит. Нинов скочи 224 см от втори опит. Последваха два опита и на 228 см, а след това и един на 231 см, но неуспешни. Балкански шампион с 231 см, преодолени от трети опит, стана румънецът Михаи Донисан.
Иван Попов се размина за малко с бронзовия медал на 1500 м, след като не успя да се пребори с румънския представител Георге Преда. Свищовският атлет финишира с постижение от 3:49,73 мин., а Преда спря хронометрите на 3:47,30 мин. Шампион в дисциплината стана сърбинът Горан Нава с време 3:44,89 мин. На шампионата в Стара Загора бе определен отборът на Балканите за “Първенството на гигантите”, което ще се състои в Лион на 31 август. Нито един атлет от областта не бе включен в сборния тим на Балканите, който ще се бори с отборите на Русия, САЩ, Франция, Германия, Италия, Украйна и сборния състав на Скандинавия.